Združenie HOOS chce na kauze 60-eurových faktúr zarobiť

Zrejme sa ešte stále nájdu pamätníci čo si pamätajú kauzu okolo spoplatnených webstránok vo vlastníctve Pro Contentu, Web Contentu a ďalších lukratívnych firiem na Belize či Scheysheloch . Možno si pri tom voľakto spomenie aj na priezvisko Antoňak. Kde však zaradiť združenie HOOS z Prešova v diani celej tejto kauzy neviem. Zrejme až na jej koniec keďže všetko čo urobili je CTRL + (C)udzie  a následne CTRL + (V)lastné a zaslali žalobu na súd do Prešova.

Keď som sa o tomto konaní dozvedel dával som si návrh na vstup vedľajšieho účastníka do tohto konania, čo však súd neakceptoval. Dovolím si tvrdiť, že ignoroval väčšinu dôkazov o ktoré sa HOOS opiera sú moje články, analýzy a webová stránka etc. Na predchádzajúcopm pojednávaní kedysi v novembri som bol preto len ako svedok.

Bolo pred pojednavaním

Pri všetkej skromnosti som bol neskutočne vytočený z celého tohto konania. Nevedel som čo sa v spise nachádza, ani to, akým zázrakom sa HOOS dostal k niektorým poškodeným na základe ktorých podával žalobu. Nechápal som, ktorý „chrapúň“ ma navrhol za svedka. A vôbec, podľa môjho názoru, súd v tejto veci už nemá dôvod konať, keďže Krajský súd v Prešove jasne rozhodol ako sa s 60-eurovými faktúrami veci majú

Na pojednávaní

Svoje rozhorčenie nad celým paškvilom som si ako svedok dovolil prezentovať na pojednávaní. S čím zástupca združenia HOOS nesúhlasil a namiesto toho aby mi položil normálnu otázku sa spýtal: „Ako prebiehala registrácia na uvedených stránkach?“. Táto otázka vo mne začala vyvolávať množstvo ďalších otázok a tak som sa pána zástupcu spýtal či zvážil otázku prv než mi ju položil, alebo sa pýta len tak aby nebol za neprítomného. Lebo ťahať ma cez pol republiky kvôli tomu aby som odpovedal , na otázku, ktorú mala žalujúca strana mať dávno poriešenú som považoval za vrcholne drzé.

Chcú 2.000,00 eur ako odškodnenie

Sudkyňa prešovského okresného súdu, ktorá už raz tento paškvil zamietla so mnou počas výpovede súhlasila, a vysvetlila aj to prečo som bol predvolaný ako svedok v danej veci. „Nariadil odvolací – Krajský súd Prešov“. Počas svojej výpovede som sa však dozvedel, že konanie ako také nie je len o určení neplatnosti zmlúv medzi spoločnosťami a spotrebiteľmi ale aj nemajetková ujma či skôr nejaké odškodnenie vo výške 2.000,00 eur, ktoré si nárokuje združenie HOOS. Vyjadril som sa slušne: „Ste sa zbláznili? Chcete kasírovať za moju prácu, dávno po právoplatnosti rozsudkov? Však celá vaša žaloba je kópiou mojich stránok ale s paragrafmi a ani neviete ako spolu veci súvisia?“ Odpoveď zástupcu združenia bola v tých intenciách, že ja v procesnom postavení svedka, nemám právo klásť otázky a mám odpovedať na to čo sa ma pýta. „Tak sa pýtajte normálne veci a nie blbosti.“

Nedalo mi nepovedať na súde, že celé konanie, ktoré vedie HOOS voči spoločnostiam ako BIB Services s.r.o. a spol. ak nevedie k tomu aby sa aspoň časti ľudí vrátili späť zaplatené peniaze za faktúry ale iba k profitu nejakého združenia je rovnako svinské (sorry za výraz) ako konanie menovaných spoločností voči nám – spotrebiteľom.

Na minulom pojednávaní to bola teda pekná groteska, ktorá trvala niečo cez 90 minút a zrejme sa znova zopakuje zajtra (20.01.2015) na Okresnom súde v Prešove kde sa bude znova pojednávať od 13:30. Predpokladám, že súd už vyhlási rozsudok, a pevne verím, že taký ktorým opätovne žalobu združenia HOOS zamietne.

Ste z Prešova alebo jeho okolia a máte chvílu čas? Prijďte sa pozrieť na pojednávanie